Blog

Budete potřebovat prázdnou plastovou láhev a trochu piva: důmyslné pasti, jak se zbavit slimáků na zahradě.

31views

Slimáci mohou způsobit vážné škody na zahradních rostlinách, což frustruje mnoho zahrádkářů. Jednou z ekologických a účinných metod, jak se těchto škůdců zbavit, je pivní past. Tato metoda využívá přitažlivosti piva pro slimáky a láká je do pasti, kde nakonec uhynou. Zde je jednoduchý návod, jak si můžete pivní past připravit doma.

Co budete potřebovat:

  • Pivo (návnada na šneky)
  • Nádoby nebo misky či plastové láhve (pro umístění pastí)
  • Kvasnice (pro zvýšení atraktivity pasti)
  • Cukr (zvyšuje atraktivitu)
  • Voda (k naředění směsi)

Postup přípravy:

1) Příprava směsi:

Ve vhodné nádobě smíchejte 1 šálek piva, 1 lžíci droždí a 1 lžičku cukru. Tyto ingredience společně zvýší atraktivitu pasti pro slimáky.

Přidejte trochu vody, aby směs měla konzistenci řídkého sirupu. Tím se zlepší šíření vůně a zvýší se pravděpodobnost přilákání .

2) Naplnění misek:

Připravenou směs nalijte do misek nebo nádob. Misky umístěte na strategická místa na zahradě, zejména na místa, kde jste zaznamenali vysoký výskyt slimáků. Pokud použijete plastovou láhev, udělejte do ní otvor a zakopejte ji do země.

3) Umístění pastí:

Misky umístěte přímo na zem nebo do blízkosti rostlin často napadaných slimáky. V ideálním případě by misky měly být umístěny na stinných a vlhkých místech, kde se slimáci nejčastěji vyskytují.

4) Kontrola a údržba:

Mísy pravidelně kontrolujte. Když je najdete plné slimáků, vyprázdněte jejich obsah a připravte novou várku pastí. Past může také dojít, proto je dobré ji občas doplnit.

Proč používat pivní pasti:

  • Ekologická metoda: Pivní pasti jsou přírodní a neobsahují chemické látky škodlivé pro jiné organismy nebo rostliny.
  • Účinnost: Pivo je velmi účinné při lákání slimáků, které přitahuje jeho kvasná vůně.
  • Snadná příprava: Past lze snadno připravit z běžně dostupných surovin a není nutná žádná složitá údržba.

Pivní past je skvělý způsob, jak regulovat populaci slimáků na zahradě bez použití škodlivých pesticidů. Tato metoda je jednoduchá, levná a může výrazně snížit škody způsobené slimáky na vašich rostlinách.

Leave a Response