Recepty na jídlo

Včerejší pizza? Ohřejte ji tímto způsobem a bude opět křupavá jako čerstvá.

59views

Pokud vám zbyl kousek domácí nebo objednané pizzy, takto jí druhý den vdechnete nový život. Pizza bude jako čerstvě upečená.

Ať už si chcete pochutnat na tradiční italské pizze, nebo si připravit super rychlou večeři, spolehněte se na následující recepty.

je všestranný pokrm, který si oblíbilo mnoho lidí. Někdy se nám však nepodaří sníst z něj každé sousto. Přichází touha vychutnat si jeho jedinečnou chuť i druhý den. Ale v teple. Vyplatí se naučit se jednoduchý trik, jak ji ohřát na pánvi, aby si uchovala svou jedinečnou chuť a vůni.

Jednoduchý trik, jak ohřát kousek pizzy na pánvi

Účet na Instagramu představuje velmi zajímavý trik, jak jednoduše ohřát plátek pizzy pouze pomocí pánve.

– Umístěte plátek pizzy doprostřed pánve.

– nalijte na něj malé množství vody.

– Přikryjte pánev pokličkou na 30-45 sekund.

– Po této době je pizza připravena ke konzumaci – dokonale křupavá, plná chuti a vůně.

Tuto metodu je dobré používat s nepřilnavou pánví. Nepoužívejte žádný tuk, protože smyslem je pizzu ohřát, nikoli usmažit. Zbývá jen vyzkoušet, zda tato metoda skutečně funguje a zda se vám podaří získat dokonale křupavý kousek pizzy.

Vyzkoušejte 3 inspirace na pizzu s použitím jarních surovin. Tyto kombinace si zamilujete!

Další způsoby, jak ohřát pizzu druhý den

Výše uvedený trik není jediný, který můžete použít k ohřátí kousku pizzy, který vám zbyl z večírku nebo filmového večera. Zde jsou ty nejoblíbenější.

Ohřívání pizzy v troubě

– Předehřejte troubu na 180ºC. Nastavením teploty na 200ºC můžete očekávat extra křupavý plátek. Připravte si ho tedy tak, jak ho máte nejraději.

– Nastavte troubu na režim shora dolů. Ohřívání pizzy pouze zespodu nebo pouze shora může vytvořit gumový efekt, který je nežádoucí. Plátek také ztratí svou jedinečnou chuť. Pizzu je dobré položit na pečicí papír.

– Doba ohřevu by neměla být delší než 5 – 6 minut. Pizza získá opět svou křupavost a chuť, což je to, co očekáváte.

Podobně jako pizzu můžete ohřívat také sub flamenco nebo bublinkovou focacciu:

Ohřev pizzy v mikrovlnné troubě

Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak ohřát pizzu za maximálně 60 sekund. Chcete-li získat křupavý plátek, vyplatí se dodržet níže uvedený postup:

– Do malé misky nalijte vodu a vložte ji do mikrovlnné trouby s plátkem pizzy. Misku s vodou položte na bok a pizzu doprostřed.

– Vyberte možnost grilování a nastavte mikrovlnnou troubu na 30 nebo 60 sekund.

Milovníků pizzy je mnoho. Někteří nemají problém jíst italský pokrm i studený. Pro milovníky teplého, křupavého těsta s náplní jsme však nastínili nejoblíbenější způsoby, jak ji ohřát, aby pizza neztratila chuť ani vůni.

Léto se k nám pomalu plíží a my jsme pro vás vybrali osvědčené recepty na letní pizzy:

Zdroj: ONP /

Leave a Response