Co dělat se starými botami? Tuto otázku si pravděpodobně klade mnoho lidí, když musí vyhodit pár bot, které vlastní. Koneckonců to není tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát. Možná proto se tak často stává, že boty leží hned vedle odpadkového koše. To však není správné řešení. Zde je několik tipů, do kterého koše staré boty vyhodit, abyste to udělali správně.

Třídění odpadu je důležité a je známo již dlouho. Nejinak je tomu i v případě vyhazování obnošených bot, které může způsobit nemalý problém, pokud jde o jejich umístění do správného kontejneru na odpad. Který kontejner je ten správný?

Jak třídit staré boty? Na kontejneru záleží

Správným tříděním odpadu můžete snížit množství tun odpadu, které nakonec znečistí životní prostředí. Navíc vám to umožní získat druhotné suroviny, a proto se stále více pozornosti věnuje odkládání odpadu do správného kontejneru.

Některé odpady jsou však poměrně problematické, takže často končí vedle popelnice nebo ve špatném kontejneru. Stará a opotřebovaná obuv mezi ně určitě patří. To v mnoha lidech vyvolává otázku: Kam mám boty vyhodit?

Záleží na kontejneru a v tomto případě je správným kontejnerem kontejner na směsný odpad. Obvykle je označen černou nebo tmavě šedou barvou. Na tento kontejner odkazují předpisy o separaci, které platí na Slovensku.

Kvůli ozdobným částem bot, vyrobeným z plastu nebo kovu, mnoho lidí vyhazuje boty do špatného kontejneru. Je však důležité si uvědomit, že správné chování je vyhazovat je do směsného odpadu.

Co ještě stojí za to vědět o třídění obuvi?

S poškozenou obuví je správné nakládat jako se směsným odpadem. Do odpadu se hodí například boty, které mají četné oděrky nebo díry, jsou plesnivé, neúplné, absolutně nepohodlné nebo prostě velmi staré.

To je důležité mít na paměti, protože v popelnici často končí boty, které lze zlikvidovat úplně jiným způsobem.. V souvislosti s obuví a textilem se stále častěji hovoří o „druhém oběhu“.
Obuv, která je v dobrém stavu, tak může být místo vyhození do popelnice odnesena do sběrny oblečení. Můžete je také odnést do sběrny komunálního odpadu. Mnoho lidí boty, které již nepotřebují, ale jsou v dobrém stavu, daruje někomu jinému nebo je jednoduše prodá.

Související články:

Tento odpad není vždy recyklovatelný. Kam s polystyrenem?

Kam s houbičkami? Takový odpad by měl patřit pouze do jednoho kontejneru