Nápoje

Nejlepší nápoje pro ploché břicho

164views

 

Už vás nebaví ta nešťastná břišní pneumatika? Nejste v tom sami! Přestože neexistuje žádný zázračný způsob, jak zhubnout v určité oblasti těla a rovnoměrně spalovat tuk, můžete si tento úkol trochu usnadnit. Věděli jste, že těchto 10 nápojů vám může pomoci rozbít tu nenáviděnou pneumatiku?

Nejlepší nápoje pro ploché břicho
Foto: pexels.com/Any Lane

Pokud bojujete za lepší zdraví a postavu, můžete si tento úkol trochu usnadnit. Přidejte tyto nápoje ke zdravé stravě a pravidelnému pohybu. Nejde o žádnou magii, jejich vlastnosti jsou podloženy seriózním vědeckým výzkumem.

Nejlepší nápoje pro ploché břicho

Není lepší způsob, jak začít den, než sklenicí vody! Také odborníci připomínají, že bez správné hydratace se hubnutí nemůže podařit. Začátek dne se sklenicí vody zrychluje metabolismus a může vám pomoci kontrolovat chuť k jídlu. Jak vysvětlují vědci, dobrá hydratace podporuje schopnost těla účinně metabolizovat tuky. Studie prokázaly, že to není žádná magie.

Zelený čaj si svou chválu plně zaslouží. Díky vysokému obsahu katechinů úžasně podporuje metabolismus. Tento typ antioxidantů pomáhá spalovat tuky, zlepšuje citlivost na inzulín a podporuje zdravou kontrolu hmotnosti. Další výhodou pití zeleného čaje, je obsah kofeinu v tomto nápoji.

Pokud neradi pijete samotnou vodu, přidejte do ní citronovou šťávu. Díky obsahu vitaminu C je to skvělý způsob, jak povzbudit svůj organismus a bojovat proti tukům. Podle odborníků může pití teplé vody s citronem po ránu zrychlit váš metabolismus a ovlivnit pocit sytosti. Je to skvělý způsob, jak během dne zkrotit chuť k jídlu.

Podle některých zpráv může zázvorový čaj zmírnit žaludeční nevolnost, nadýmání a snížit zánět v trávicím traktu. Jak se ukázalo, tento účinek také podporuje ploché břicho. Zázvor vám pomůže dát sbohem otokům a nadýmání.

Ne každý to má rád, ale okurková voda obsahuje sloučeniny, které mohou pomoci kontrolovat chuť k jídlu. Jak vysvětlují odborníci, je to způsob, jak potenciálně snížit chuť k jídlu v průběhu dne a přijímat méně kalorií při jídle.

Podle odborníků z Mount Sinai je mátový čaj uklidňujícím nápojem známým svými účinky na trávení. Máta si dokáže poradit s nadýmáním, plynatostí a dalšími projevy zažívacích potíží. Díky ní nebude vaše břicho vypadat jako balón.

Nejlepší nápoje pro ploché břicho
Foto: shutterstoch/iravgustin

O octu toho bylo napsáno mnoho a samotný nápoj se stal jakousi dietní legendou. Jaký je ale ve skutečnosti? Jablečný ocet může pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi a zvýšit pocit sytosti. Některé studie naznačují, že může také podpořit odbourávání tuků, pokud ho zařadíte do svého boje s hubnutím.

Podle vědců může pití bylinných čajů během dne zajistit správnou hydrataci a další pozitivní účinky. Poměrně hodně bylinek pomáhá zlepšovat trávení, zabraňuje nadýmání nebo podporuje náš metabolismus. Rozhodněte se pro pampelišku, heřmánek a fenykl.

Proteinové koktejly jsou skvělým způsobem, jak zvýšit množství bílkovin ve stravě, a tato makroživina je při dietě vaším nejlepším přítelem. Konzumace dostatečného množství bílkovin vám pomůže kontrolovat chuť k jídlu a udržovat svaly ve formě. Přidání proteinového koktejlu do vašeho jídelníčku, ať už jako svačiny nebo náhrady jídla, vám pomůže udržet pocit sytosti a snížit celkový příjem kalorií. Dbejte na správné vyvážení nápoje, vyvarujte se cukru a zařaďte do svého jídelníčku koktejl, který je zároveň zdrojem kalorií.

Jak se ukázalo, kokosová voda může zlepšit funkci metabolismu, zabránit zadržování vody a snížit nadýmání. Je to dobrý způsob, jak hydratovat tělo a podpořit boj proti břišní únavě.

 

 

Leave a Response