Nápoje

Tyto nápoje vám pomohou usnout. Vypijte večer skleničku a užijte si dobrý spánek.

162views

 

Zdravý a hluboký spánek je nesmírně důležitým aspektem našeho života, o který se vyplatí pečovat. Pokud tedy trpíte nespavostí, jste večer přetažení, máte nával myšlenek a špatně usínáte, zjistěte, jak to napravit. S těmito nápoji se večer rychle uvolníte a upadnete do hlubokého spánku. Připravte si je a užijte si kvalitní spánek.

Tyto nápoje vám pomohou usnout. Vypijte večer skleničku a užijte si dobrý spánek.
Zdravý a hluboký spánek je nesmírně důležitým aspektem našeho života, o který se vyplatí pečovat.
Foto: shutterstock/Vitaliya

O zdravý spánek se vyplatí pečovat. Umožňuje našemu tělu zregenerovat se a odpočinout si před dalším dnem.. Aby byl účinný, je důležité dbát na jeho kvalitu. Dobrá strava a zdravé návyky často nestačí.. Abychom si usnadnili usínání, můžeme si před spaním připravit nápoje, které jsou relaxační a přispívají k účinnému odpočinku. Zjistěte, jak je připravit.

Co pít večer, abyste se dobře vyspali?

Ukázalo se, že v mnoha případech vám při usínání pomůže obyčejná sklenice vody. Dehydratované tělo může mít potíže s usínáním a odpočinek nebude pro tělo regenerační. Z tohoto důvodu je důležité dbát na správnou hydrataci organismu, abychom měli jistotu, že fungování našeho těla nebude narušeno. Voda nám může pomoci regulovat tělesnou teplotu, což je v procesu usínání klíčové. Může nám také pomoci vyhnout se nepříjemnému pocitu sucha v krku.

Bylinné nálevy mohou také pomoci při usínání. Nejoblíbenější z nich je nálev z meduňky, která je známá svými uklidňujícími účinky. Málokdo si však uvědomuje, že uvolnění a odpočinku lze dosáhnout také pitím nálevů z heřmánku, kozlíku lékařského a chmelových šištic. Dobře fungují také směsi těchto bylin, které jsou k dostání v obchodech a lékárnách. Při vaření nezapomeňte bylinky zalít vroucí vodou. Příliš horká voda může nálev zbavit cenných živin. Dbejte na to, aby se teplota pohybovala mezi 80 a 90 stupni Celsia.

Jaký nápoj vám pomáhá usnout?

Pro zdravý spánek se často doporučuje pít teplé mléko. Ještě účinnější bude, pokud se rozhodnete přidat koření, jako je skořice, muškátový oříšek, kardamom, zázvor, pepř a dokonce i levandule. V malém hrnci jednoduše svařte sklenici mléka s kořením a lžičkou přepuštěného másla. Tento mastný a aromatický odvar nás zahřeje a pomůže nám usnout. Pokud nemáte rádi intenzivní chuť koření, můžete mléko osladit trochou medu.

Pokud nechcete pít nic teplého, můžete také vsadit na lahodný a aromatický višňový džus. Bylo prokázáno, že obsahuje významné množství melatoninu, spánkového hormonu. Vyplatí se vyrobit si ji sami, abyste se vyhnuli přidávání zbytečných přísad, jako jsou aromata a cukr.. Lze ho lisovat z čerstvých nebo mražených třešní. Stačí vypít večer sklenici šťávy a užít si klidný spánek.

alkohol, pití, přátelé
Je důležité si uvědomit, že nápoje nám mohou nejen pomoci usnout, ale mohou nám také zabránit v účinném odpočinku..
Ilustrační foto. Zdroj.

Co je lepší večer nepít?

Je důležité si uvědomit, že nápoje nám mohou nejen pomoci usnout, ale mohou nám také zabránit v účinném odpočinku.. Před spaním se raději vyhněte perlivým nápojům, které obsahují kofein a velké množství cukru. Jejich požití do šesti hodin před spaním může výrazně zhoršit kvalitu spánku a usínání.

Je také dobré vynechat před spaním alkoholické nápoje. Alkohol nám údajně jen usnadňuje usínání. Ve skutečnosti však výrazně zkracuje fázi REM a způsobuje poruchy spánkového cyklu a dokonce i několikanásobné probuzení. Zhoršuje celkovou kvalitu spánku a může způsobit, že se budíme unavení.

 

 

Leave a Response