Rajčata jsou jednou z nejoblíbenějších zelenin pěstovaných na domácích zahrádkách, ale někdy je zastihnou nemoci. Jsou obzvláště náchylná k houbovým infekcím, které mohou zničit celou úrodu. Čím byste měli rajčata postříkat proti plísním? Vyzkoušejte domácí postřik a zachráníte svou úrodu.

Čím stříkat rajčata proti plísni? Místo chemických postřiků a hnojiv se vyplatí vyzkoušet domácí metodu. Nejenže je levnější, ale také účinně ochrání vaši zeleninu před chorobami. Stačí si vzít jeden výrobek z vaší kuchyně.

Co můžete udělat pro to, aby vaše rajčata nebyla nemocná? Vybírejte odolnější odrůdy, abyste minimalizovali riziko onemocnění

Bramborová nákaza se nejčastěji vyskytuje na rajčatech. Projevuje se tmavými skvrnami na listech, na kterých jsou viditelné spory houby. Časem se rozšíří na stonky a větvičky, které zhnědnou. Bramborová hniloba vede k vysychání rostlin. To může mít vliv i na plody, na kterých se vytváří bílý a časem tmavnoucí povlak.

Choroba nejčastěji postihuje rané odrůdy rajčat. Obvykle se objevuje v červenci, kdy často prší a zelenina je ve vlhkém prostředí, což usnadňuje rozvoj houby. Existují však odrůdy s vyšší odolností vůči plísni bramborové. Patří mezi ně Atol, Awizo, Fobos a Promyk. Lze zeleninu před touto chorobou chránit? Čím mohu postříkat rajčata, abych je ochránil před plísní? Naštěstí existuje domácí prostředek proti tomuto problému.

Čím postříkat rajčata proti plísni? Zde je osvědčená metoda. Potřebujete jeden přípravek

Domácí trik proti plísním spočívá v přípravě sprej s kvasnicemi. Je ekologický a neškodný pro plodiny, přičemž účinně ničí houbové patogeny. Stačí rozpustit 100 g kvasinek v 10 litrech vody. Celou směs promíchejte, pak ji nalijte do rozprašovače a postříkejte rajčata. Ošetření se provádí jednou týdně.

Související články:

Plíseň rajčat a plíseň šedá mohou zničit vaši úrodu. Použijte tento postřik, než bude pozdě

Co dělat, aby byla rajčata velká? Naše babičky na to měly metodu. Toto ošetření ochrání vaše sazenice