Nápoje

Osvěžující ledová káva pro horké dny. Výsledek vás možná překvapí

165views

 

V horkých dnech se horký nápoj ne vždy dobře pije. Zejména pro milovníky kávy je tu recept na ledovou, osvěžující kávu s neobvyklou přísadou. Může být skvělou alternativou ke kávovým nápojům z kaváren.

Osvěžující ledová káva pro horké dny. Výsledek vás možná překvapí
Jak připravit neobvyklou ledovou kávu?
Foto: shutterstock/Elena Veselova

Ledová káva je ideální nápoj pro horké dny. Bohužel v kavárnách stojí hodně peněz a řetězce do ní často přidávají hodně sirupu a cukru. Proto se vyplatí připravit si zdravější verzi sami. Ve výše uvedených receptech používáme čerstvé ovoce.

Recept na tradiční ledovou kávu

Základem nápoje z ledové kávy je samotná káva. Můžete použít jednoduché nebo dvojité espresso a intenzitu chuti můžete upravit podle svých preferencí. Doporučujeme zvolit čerstvě namletá kávová zrna, díky nimž vynikne plná chuť kávy.

Mnoho domácích kávovarů má funkci pro nastavení výkonu nebo teploty vody a také možnost napěnit mléko.. Ty velmi usnadňují přípravu nápoje.

Pro přípravu tradiční ledové kávy stačí smíchat espresso se studeným mlékem nebo vodou a přidat několik kostek ledu. Podstatu nápoje lze velmi rychle připravit pomocí vysokotlakého kávovaru.

Recept na ledovou kávu s jahodami

Tradiční ledovou kávu je dobré obohatit o oblíbené ingredience. Můžete použít sezónní ovoce, například jahody.

Jaké ingredience potřebujete k přípravě ledové kávy s jahodami? Zde je jejich seznam:

  • 125 ml studeného mléka
  • 60 ml espressa
  • 2 kopečky jahodové zmrzliny
  • jahodová šťáva – k její přípravě potřebujete 50 g jahod, 1 lžíci medu, vodu.
  • nepovinné přísady – šlehačka, lístky máty

Příprava ledové kávy s jahodami začíná přípravou jahodové šťávy. Za tímto účelem nakrájíme ovoce na menší kousky a zahříváme je v hrnci s medem a vodou, dokud se nerozpadnou. Šťávu odstavte, aby vychladla.

V dalším kroku nalijte připravenou šťávu na dno sklenice a vložte do ní kopečky zmrzliny. Poté tyto ingredience doplňte espressem a studeným mlékem. Nakonec kávový nápoj ozdobte šlehačkou, jahodami a lístky máty.

Recept na ledovou kávu s pomerančovou šťávou

Osvěžující ledová káva pro horké dny. Výsledek vás možná překvapí
Nakonec přihoďte několik kostek ledu a ledová káva je hotová.
Foto: shutterstock/Dina Photo Stories

Další možností osvěžujícího ledového nápoje je káva s pomerančovým džusem. Odšťavněte si pomeranče doma nebo si je kupte hotové v obchodě.

Jaké ingredience potřebujete k přípravě ledové kávy s pomerančovou šťávou? Zde je jejich seznam:

  • 60 ml espressa
  • 150 ml pomerančového džusu nebo šťávy
  • několik kostek ledu

Na začátek nalijte do sklenice pomerančový džus nebo šťávu. Espresso uvařte v samostatné nádobě. Poté jej opatrně nalijte do džusu nebo pomerančové šťávy tak, aby se obě tekutiny nesmíchaly. Nakonec přihoďte několik kostek ledu a ledová káva je hotová.

Leave a Response